Sekretarz Transportu USA Pete Buttigieg odwiedził naszą Fundację

Mieliśmy wyjątkową przyjemność gościć Sekretarza Transportu USA Pete Buttigiega w naszej Fundacji 9 listopada 2023 r.

Sekretarz odwiedził prowadzoną przez nas Świetlicę Dębniki, aby porozmawiać z liderkami naszej Fundacji, Olgą Piasecką-Nieć, Łucją Malec-Kornajew i Eleną Mykhailową o możliwościach i wyzwaniach w odbudowie społeczności w Ukrainie. Wizytę zarekomendował Konsulat Generalny USA w Krakowie po niespodziewanej podróży Sekretarza do Kijowa w celu omówienia starań na rzecz „przywrócenia Ukrainie samowystarczalności gospodarczej” poprzez wsparcie w odbudowie infrastruktury.

Pete Buttigieg podsumował spotkanie z nami słowami: „To, że myślicie o odbudowie społeczności już teraz, pokazuje jak głębokie macie rozumienie sytuacji.”

Cieszymy się z tych słów, bo staramy się grać rolę w odbudowie społeczności, wspierając społeczność polskich i ukraińskich rodzin w Krakowie. Zapewniamy bezpieczną przestrzeń dla rodzin w kryzysie uchodźczym, w której mogą odzyskiwać siły, odbudowywać więzi, aby przekuwać kryzys w moc.

Sekretarz trafił do Fundacji Kocham Dębniki prosto z nocnego pociągu z Kijowa i spędził godzinę zwiedzając nasze centrum społeczności Świetlica Dębniki, słuchając z uwagą o początkach tego miejsca oraz o tym jaki wpływ wywiera od otwarcia w czerwcu 2022 r.

Sekretarz Buttigieg podzielił się z nami swoim spojrzeniem na kluczowe znaczenie społeczności dla naprawy struktury powojennego społeczeństwa. „Nauczyliśmy się tego na własnej skórze w Stanach Zjednoczonych. Nie wspieraliśmy wystarczająco rodzin po Wietnamie. Z własnego doświadczenia, zdobytego po odbyciu służby w Afganistanie, wiem, że nauczyliśmy się na własnych błędach. To, że myślicie o tym już teraz, pokazuje jakie macie głębokie rozumienie sytuacji.”

To dla nas wielki zaszczyt i przywilej, dzielić naszą pracę i wizję z rządem Stanów Zjednoczonych, i tak niezwykłym politykiem jak Pete Buttigieg

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają, szczególnie tym, którzy poświęcają na to swój każdy dzień.

Dziękujemy również Amy Kemp, Mattowi McKissockowi, Cindy Henson, Ethanowi Evansowi, Piper VanOrd i Andy’emu z Ukraine Relief Initiative za nieoceniony wkład czasu, energii i serca.

Czytaj więcej


DAJ IM DRUGI DOM

Możesz uratować czyjś świat. 

Kontakt

Fundacja Kocham Dębniki
ul. Konfederacka 4/5
30-322 Kraków

biuro@kochamdebniki.pl

Newsletter

Wieści z naszej społeczności w Twoim domu

Uwaga: Piszemy do Was tylko, gdy chcemy przekazać coś ważnego. Możesz się wypisać w dowolnym momencie. Więcej informacji tutaj