NASI LIDERZY

Codziennie widzimy jak siła tej społeczności ratuje czyjś wewnętrzny świat.

Olga Piasecka-Nieć

Fundatorka, Dyrektorka Zarządzająca, Prezeska Zarządu 

Psycholożka, menadżerka, doradczyni rozwoju ludzi i organizacji, psychoterapeutka w szkoleniu. Od ponad 15 lat wspiera w rozwoju łącząc myślenie organizacyjne z psychoanalitycznym. Zarządzała projektami i zespołami w międzynarodowych i lokalnych firmach, szukając połączeń pomiędzy celami organizacyjnymi, a indywidualnymi. Przez ostatnie 4 lata szkoliła się psychterapeutycznie i pracowała z pacjentami w gabinecie. W lutym 2022 zapauzowała swoje życie, żeby być z kobietami i rodzinami szukającymi schronienia przed wojną w Ukrainie w Polsce, i pomagać im odbudowywać pozrywane połączenia. Wierzy, że od wsparcia środowiska zależy możliwość przekucia kryzysu w rozwój. W prowadzeniu fundacji zbiega się jej doświadczenie zawodowe, zarówno organizacyjne, jak i z gabinetu, rozwój osobisty i własna historia transgeneracyjna. Zajmuje się zarządzaniem pracą zespołu fundacji, nawiązywaniem współpracy z partnerami, czuwa nad merytorycznym aspektem wsparcia psychospołecznego, nawiguje poprzez sztormy. Mama trójki dzieci i jednego psa. Żona motocyklisty.

Łucja Malec-Kornajew

Współzałożycielka, Dyrektorka Programowa & Członkini Zarządu

Historyczka sztuki, pedagożka, aktywistka, przedsiębiorczyni, pisarka i ilustratorka książek dla dzieci. Związana od ponad 20 lat z lokalnym środowiskiem kultury i branżą eventową. Współpracowała z wiodącymi instytucjami oraz firmami w Krakowie i Małopolsce, organizując i koordynując wydarzenia kulturalno-społeczne, dotyczące m.in. integracji kulturowej/wielokulturowości. Realizowała i prowadziła programy m.in. dla Małopolskiego Instytutu Kultury, DMC Poland, Muzeum Etnograficznego czy Telewizji Kraków. Laureatka Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO. W momencie wybuchu wojny zostawiła niemal całe swoje dotychczasowe profesjonalne życie i przekierowała swoje umiejętności kreatywnego myślenia, empatii oraz organizacji na stworzenie wspierającej przestrzeni dla kobiet i ich rodzin w potrzebie. W Fundacji zajmuje się komunikacją, koordynacją wydarzeń, programem i aspektami wizualnymi. Mama dwóch nastolatek wychowujących się w dwujęzycznym domu, nieuleczalna fanka kotów i dobrych historii.  

MIĘDZYNARODOWY ZESPÓŁ DORADCZY

Amy Pollack-Kemp

Przedsiębiorczyni, trenerka i humanistka z doświadczeniem w zapewnianiu imponujących wyników. Amy pracowała w marketingu sportu i rozrywki przez ponad trzydzieści lat, organizując zakrojone na szeroką skalę programy i logistykę na wszystkich kontynentach dla globalnych marek podczas największych wydarzeń na świecie (Igrzyska Olimpijskie, Puchary Świata FIFA itp.). Urodzona w Nowym Jorku mieszkająca w Londynie Amy zatrudniała setki osób na Ukrainie i w Polsce podczas Mistrzostw Europy UEFA 2012, z których wiele zwracało się do niej o pomoc już od pierwszych dni kryzysu na Ukrainie w 2022 roku. To dzięki niej połączyliśmy się w Krakowie i wspólnie stworzyliśmy Świetlicę. Amy zebrała fundusze na nasz start za pośrednictwem prywatnej fundacji z siedzibą w USA, pomogła skrystalizować nasz program i nadal pracuje jako doradca, fundraiser i osoba wspierająca. Jest matką dwójki dorosłych dzieci i posiada tytuł licencjata z antropologii w Smith College w USA.

Cindy Henson

Emerytowana dyrektorka, konsultantka biznesowa, autorka i działaczka humanitarna. Doświadczona konsultantka biznesowa (MBA) i sprawdzony specjalista w rozwiązywaniu problemów, łączący umysł inżyniera z sercem coacha. Przez 20 lat pełniła funkcję kierowniczą w amerykańskim przemyśle obronnym, po czym odeszła z sektora korporacyjnego, aby uzyskać tytuł magistra w dziedzinie międzynarodowych studiów nad pokojem i konfliktami na Uniwersytecie Narodów Zjednoczonych ds. Pokoju w Kostaryce. Po powrocie do USA założyła odnoszącą sukcesy firmę doradztwa biznesowego, która obsługuje organizacje non-profit, agencje rządowe i korporacje o potrójnym zysku; ludzie, planeta, zysk, w tej kolejności. Przez kolejne 18 lat dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie coachingu kadry kierowniczej, zaangażowania pracowników i zmiany kultury. Cindy ma udokumentowane doświadczenie w doradzaniu kadrze kierowniczej w formułowaniu ich wizji, dopasowywaniu pracowników i zapewnianiu praktycznych narzędzi umożliwiających pomyślną realizację. Została zmotywowana do działania przez kryzysy na Ukrainie i w ciągu pierwszych 45 dni została zaproszona przez Matta McKissocka i zespół kierowniczy Ukraine Relief Initiative, aby wesprzeć Fundację Kocham Dębniki w zakładaniu Świetlicy Dębniki. Pięciokrotnie odwiedziła Kraków i prowadzi oddolną zbiórkę pieniędzy w USA na misję Ukraine Relief Initiative/Kocham Dębniki, której celem jest łagodzenie kryzysów dla setek ukraińskich kobiet i dzieci, które obecnie co miesiąc korzystają z pomocy w Świetlicy. Cindy mieszka w San Diego w Kalifornii ze swoją partnerką życiową od 24 lat. Lubią grać w golfa, podróżować za granicę i zwiedzać Stany Zjednoczone w swojej przyczepie podróżniczej „Athena”.

Matt McKissock

Seryjny przedsiębiorca, założyciel i w większości emerytowany były dyrektor generalny Colibri Group (prywatnej firmy zajmującej się edukacją w zakresie licencji zawodowych, z siedzibą w St. Louis, obsługującej ponad 2 miliony licencjonowanych profesjonalistów rocznie w całych Stanach Zjednoczonych). Współzałożyciel Majengo Children's Home (dom dziecka w Arusha w Tanzanii, dający obecnie opiekę ponad 200 dzieci i młodych dorosłych). Raze z Ethanem i Amy pojechał do Polski w marcu 2022 r. w poszukiwaniu lokalnej, oddolnej organizacji partnerskiej oraz możliwości skierowania swojego głębokiego doświadczenia w zakresie przedsiębiorczości, filantropii, rozwoju organizacyjnego i pozyskiwania funduszy, a także środków osobistych i niespokojnej energii, aby złagodzić ukraiński kryzys uchodźczy, co zaowocowało utworzeniem Ukraine Relief Inititative i uruchomieniem wspólnej misji Ukrainie Relief Initiative/Fundacja Kocham Dębniki w Krakowie w kwietniu 2024 r. Matt jest od 28 lat mężem swojej byłej ukochanej ze studiów, ojcem dwójki studentów (jednej córki i jednego syna), najlepszym przyjacielem dwóch seterów (jednego irlandzkiego i jednego angielskiego), a także słynie na całym świecie ze swojej surowej urody i wyczucia mody, jak również z inspirującej pokory.

Ethan Evans

Emerytowany dyrektor, trener kariery i nauczyciel. Po 25 latach sukcesów w branży technologicznej Ethan w 2020 roku przeszedł na emeryturę ze stanowiska wiceprezesa Amazon.com, aby skupić się na pracy humanitarnej. Urodzony w Ohio, Ethan mieszkał w Pittsburghu w Waszyngtonie i Bostonie w stanie Massachusetts. W 2003 roku adoptował swoją córkę Tai Evans z Chin. Obecnie mieszka w Seattle w stanie Waszyngton z żoną i dziećmi. W swojej karierze Ethan zainicjował kilka powszechnie znanych produktów dla firmy Amazon, w szczególności usługę rozrywkową Prime Video. Po raz pierwszy odwiedził Polskę w marcu 2022 roku wspólnie z Mattem i wziął udział w powstaniu Świetlicy Dębniki, częściowo przekazując pierwsze pieniądze na pokrycie kosztów czynszu i zapewnienie przestrzeni dla centrum. Kierując się dużym zainteresowaniem odbudową Ukrainy, Ethan i jego rodzina wzięli m.in. udział w dostawie środków medycznych do szpitala w Iwano-Frankowsku na Ukrainie we wrześniu 2022 r. Ethan lubi liczne zajęcia na świeżym powietrzu, a także podróże po świecie, odwiedził ponad 40 krajów na całym świecie.